Iskolás gyermekre gondoltam hiszen az írni-olvasni tudás előtt max összefirkálná a lapokat (az is lehet hasznos, de ezért külön filofaxot beszerezni vagy felépíteni nem szükséges szerintem)
Nálunk a negyedikes gyermekem kapott egy saját filofaxot -S-es méretűt. Ugyan lesz külön leckefüzete, de szeretném, ha felírna még ezen kívül is sok fontos dolgot:
- Milyen extra holmit kell bevinnie (és mikorra) a suliba? (kell toboz technika órára, szalag néptáncra, körző matekra, stb)
- Ha üzen a tanár valami informális dolgot (amit ugye nem írnak be az ellenőrzőbe, üzenőbe se)
- Ha valami kifogyott (festék, tollbetét, füzet betelt, stb)
- Ha van egy fontos dátum (amit ugyan beírnak az üzenőbe és én is a naptáramba, de jó, ha ő is látja, mert ahhoz már elég nagy, hogy pár ilyesmire maga készüljön és tartson fejben, illetve filofaxban)
- … és hasonlók
- Ilyet kapott, én építettem fel. A legelső lapra az elérhetőségeit írtam fel -ha elhagyná a suliban, akkor tudják, kié.
- Mivel nem tudom, beválnak-e a kategóriák, ezért az elválasztólapok füleire nem írtam fel külön, csak beszámoztam és a bal oldalon látható átlátszó tokba tettem egy kis lapot amire ráírtam a kódolást, azaz melyik szám alatt melyik kategória található
- Ilyenek az elválasztólapok -a Győrkőc Fesztiválon kapott színes gyerekverses lapokat alakítottam át
- Így néz ki
- És itt is egy dekódolás a kategóriákról
- Készítettem neki pár díszesebb lapot, hogy szívesen használja majd
- És kapott persze pötty-matricákat és szép gemkapcsokat is jelzőnek
- Még pár kép az elválasztólapokról -az egyik oldalukon csak színes minta van, a másikon a vers
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: