Sokszor járunk könyvtárba, sok könyvet kölcsönzünk amiket rendszerint nem egy hónap alatt olvasunk ki.
Kell a hosszabbítás, de tudni kell, meddig lehet nálunk a könyv, mikor kell hosszabbítani. Ennek követésére remek ez az egyszerű verzió: vonalas lap kell hozzá, melynek jobb szélénél három vékony oszlopot vonalkázunk be. Ezek az oszlopok a könyv lejárati dátuma: mivel kétszer lehet hosszabbítani, ezért kell három oszlop.
Így könnyű követni, sőt, a lista miatt később is visszanézhetjük, mely könyveket kölcsönöztük és olvastuk ki.
Gyerek fejlődésének követője
Három gyermekünk van, az ő súlyukat és magasságukat is filofaxban vezetem.
Itt is oszlopokat lehet készíteni (vagy Napirend tervezőben vezetni, az előre bevonalkázott és csak ki kell festeni az előre beírt, nem kellő részeket -napok nevét, stb.), a sorokba pedig a dátumot is felírom, így azt is vissza tudom nézni, egy éve mennyi volt a súlyuk és a magasságuk.
Kedvelt ebédek gyűjteménye
Azt is vezetem, mely ételeket esszük szívesen: innen merítek ötletet az ebédekhez.
Mivel elég különböző az ízlésünk és mindegyikünknek van valamilyen ételallergiája (de nem ugyanazok), ezért külön jelölöm, mely ételeket kik ehetik/szeretik.
Ezt a listát persze időnként újra kell írnom, mert változik a gyerekek ízlése és van, hogy kiderül, van még, amit eddig ehettek, de ezután nem ehetik.
X annak az oszlopában, aki nem szereti/eheti, pipa, aki nagyon odavan érte, üres aminél feltételezem, hogy meg fogja enni
Számlák nyilvántartása
Könnyebb a fizetési kötelezettségeket követni, ha erre is van táblázat.
Ehhez a netről lehet kinyomtatni lapokat, de saját táblázatot is készíthetünk.
Úgy vezetem. hogy felírtam, milyen számlákat kell fizetnünk havonta vagy pl. negyedévente, majd kipipálom, ha átutaltam / csekken befizettem.